Aktualności

Od Słupska do Słupska.

Dziś wybieramy się na wycieczkę od Słupska do Słupska, dlaczego tak? Już Wam wyjaśniam. Zbliża się długi weekend majowy i warto zaplanować go wcześniej oraz rozejrzeć się za noclegiem, bo czas nas niestety pospiesza.

Dlaczego rozpoczynamy od Słupska. A więc odpowiadam. Miejscowość ta swego czasu była miejscem gdzie statki wpływające z Morza Bałtyckiego znajdowały swój cel w podróży. Później funkcje przejęła Ustka, będąc już w Ustce należy zrobić sobie trochę przerwy i zobaczyć: kanał portowy u ujścia rzeki Słupia oraz promenadę. Stamtąd wzdłuż jeziora Gardno kierujemy się do Smołdzina, gdzie udając się na spacer na szczyt góry Rowokół będziemy mogli oglądać widok na rozległy i przepiękny Słowiński Park Narodowy. Kolejną atrakcją w naszej podróży jest znajdującą się we wsi Kluki zagroda słowińska.

Na wschodniej granicy parku znajduje się miejscowość Łeba, która zachęca nie tylko pięknem plaży, zagadkowymi ruinami,  ale również wędrującymi piaskami oraz unikalną i cudowną w tej części Europy atrakcją ruchomymi wydmami.
Następną miejscowością jest Lębork, w którym musimy zobaczyć zabudowę dawnego zamku krzyżackiego, średniowieczne mury, które otoczone są basztą oraz miejskie muzeum, które skrywa wiele ciekawostek. Na każdych wakacjach, nawet jeśli są to krótkie wakacje nie może zabraknąć miejsc tajemniczych i magicznych, a za razem interesujących. Tym razem w Węsiorach dla miłośników zagadek należy zrobić postój przy kamiennych kręgach. Przedostatnim miejscem jest Bytów, w którym znajduje się zamek krzyżacki oraz kościół św. Jerzego. Kończąc tą wyprawę zapraszam z powrotem do Słupska na chwilę wypoczynku i podsumowań swojego wyjazdu.

Pamiętajcie, że czasami warto zrobić Sobie przerwę w trakcie wycieczki, żeby zrelaksować się i naładować baterie przed kolejnymi etapami podróży. My proponujemy zatrzymać się na noc w Ustce, bo nocleg nad morzem może być znakomitym pomysłem na regenerację sił przed kolejnymi atrakcjami.

« Wróć zobacz więcej aktualności »